а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Штип

Вид збор: Име
Ранг: 5334
Град во источна Македонија.
Англиски: Štip Албански: Shtipi
Употреба: Географија
Изведенки
1. штипски прид.
штипскиот
2. штипјанец м.
мн. штипјани
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК