а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Шведска

Вид збор: Име
Ранг: 16645
нордиска земја
Англиски: Sweden
Употреба: Географија
Изведенки
1. Швеѓанец м.
мн. Швеѓани
2. Швеѓанка ж.
мн. Швеѓанки
3. шведски прид.
шведскиот
Пример: шведска маса