а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Хипократ

Вид збор: Име
Ранг: 30836
Лекар во Античка Грција; татко на медицината.
Англиски: Hippokrates
Употреба: Историја , Медицина
Изведенки
хипократов прид.
хипократовиот
Пример: Хипократова заклетва
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК