а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Сахара

Вид збор: Име
Име на најголемата пустина во светот.
Англиски: Sahara
Употреба: Географија
Изведенки
сахарски прид.
сахарскиот
Пример: сахарска дина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи