а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Русија

Вид збор: Име
Земја која се простира од источна Европа до северна Азија.
Англиски: Russia Албански: Rusia
Употреба: Географија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи