а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Рим

Вид збор: Име
1. Главен град на Италија.
Англиски: Rome Албански: Roma
Употреба: Географија
2. Главен град на Римската Империја.
Англиски: Rome Албански: Roma
Употреба: Историја
FlexiMac
 менување на македонски глаголи