а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Рајна

Вид збор: Име
Западноевропска река.
Англиски: Rhine Германски: Rhein
Употреба: Географија
Изведенки
рајнски прид.
рајнска; рајнскиот
Пример: рајнска област
FlexiMac
 менување на македонски глаголи