а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Радовиш

Вид збор: Име
Град во југоисточниот дел на Република Македонија.
Англиски: Radoviš
Употреба: Географија
Изведенки
1. радовишанец м.
мн. радовишани
2. радовишанка ж.
мн. радовишанки
3. радовишки прид.
радовишкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи