а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Пробиштип

Вид збор: Име
Град во источниот дел на Република Македонија.
Англиски: Probištip
Употреба: Географија
Изведенки
1. пробиштипјанец м.
мн. пробиштипјани
2. пробиштипјанка ж.
мн. пробиштипјанки
3. пробиштипски прид.
пробиштипскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи