а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Панама

Вид збор: Име
Ранг: 45127
држава во Средна Америка
Англиски: Panama
Употреба: Географија
Изведенки
1. Панамец м.
мн. Панамци
2. Панамка ж.
мн. Панамки
3. панамски прид.
панамскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК