а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Палестина

Вид збор: Име
Ранг: 2741
Регион помеѓу Средоземното Море и реката Јордан.
Англиски: Palestine
Употреба: Географија
Изведенки
1. Палестинец м.
мн. Палестинци
2. Палестинка ж.
мн. Палестинки