а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Неготино

Вид збор: Име
Град во Македонија, сместен во средното Повардарие.
Англиски: Negotino
Употреба: Географија
Изведенки
1. неготинец м.
мн. неготинци
2. неготинка ж.
мн. неготинки
3. неготински прид.
неготинскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи