а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Москва

Вид збор: Име
Главен град на Русија.
Англиски: Moscow
Употреба: Географија
Изведенки
московски прид.
московскиот
Пример: московски универзитет
FlexiMac
 менување на македонски глаголи