а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Марселеза

Вид збор: Име
1. Револуционерна песна од Француската револуција.
Англиски: Marseillaise Француски: Marseillaise
Употреба: Историја
2. француска химна
Англиски: Marseillaise Француски: Marseillaise
Употреба: Дипломатија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи