а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Малешево

Вид збор: Име
област во Македонија
Англиски: Maleshevo
Употреба: Географија
Изведенки
1. Малешевец м.
мн. Малешевци
2. Малешевка ж.
мн. Малешевки
3. малешевски прид.
малешевскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи