а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Малезија

Вид збор: Име
Земја во југоисточна Азија.
Англиски: Malaysia
Употреба: Географија
Изведенки
1. Малезиец м.
мн. Малезијци
2. Малезијка ж.
мн. Малезијки
3. малезиски прид.
малезискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи