а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ММФ

Вид збор: Скратеница
Кратенка за Меѓународниот монетарен фонд.
Англиски: IMF
Употреба: Дипломатија , Економија
Примери:
кредит од ММФ
FlexiMac
 менување на македонски глаголи