а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Луксембург

Вид збор: Име
западноевропска држава
Англиски: Luxembourg
Употреба: Географија
Изведенки
луксембуршки прид.
луксембуршка
Пример: луксембуршко претседателство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи