а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Лондон

Вид збор: Име
Главен град на Велика Британија.
Англиски: London
Употреба: Географија
Изведенки
1. лондонец м.
мн. лондонци
2. лондончанец м.
мн. лондончани
3. лондонка ж.
мн. лондонки
4. лондончанка ж.
мн. лондончанки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи