а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Либан

Вид збор: Име
држава во Блискиот Исток
Англиски: Lebanon
Употреба: Географија
Изведенки
1. Либанец м.
мн. Либанци
2. Либанка ж.
мн. Либанки
3. либански прид.
либанскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи