а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Лерин

Вид збор: Име
Флорина, град во Леринска околија, (21º25' x 40º47'), Р. Грција
Англиски: Florina Грчки: Φλορινα
Употреба: Географија
Изведенки
лерински прид.
леринска
Пример: лерински војвода
FlexiMac
 менување на македонски глаголи