а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Конго

Вид збор: Име
Ранг: 21107
1. Држава во Африка, поранешен Заир.
Англиски: Congo
Употреба: Географија , Туризам
2. Држава во Африка, Република Конго.
Англиски: Congo
Употреба: Географија
3. Река во Африка.
Англиски: Congo
Употреба: Географија
Изведенки
1. Конгоанец м.
мн. Конгоанци
2. Конгоанка ж.
мн. Конгоанки
3. конгоански прид.
конгоанскиот