а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Комонвелт

Вид збор: Именка, машки род
Меѓународна заедница на бивши британски колонии.
Англиски: Commonwealth Албански: Komonvelt
Употреба: Географија
Изведенки
комонвелтски прид.
комонвелтскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи