а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Киев

Вид збор: Име
Ранг: 32034
Главен град на Украина.
Англиски: Kiev
Употреба: Географија
Изведенки
1. киевјанец м.
мн. киевјани
2. киевјанка ж.
мн. киевјанки