а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Ирска

Вид збор: Име
Ранг: 19516
западноевропска земја
Англиски: Ireland
Употреба: Географија
Изведенки
1. ирски прид.
ирскиот
Пример: ирски паб
2. Ирец м.
мн. Ирци
3. Ирка ж.
мн. Ирки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК