а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Ирак

Вид збор: Име
Ранг: 26853
држава во Азија
Англиски: Iraq
Употреба: Географија
Изведенки
1. Ирачанец м.
мн. Ирачани
2. Ирачанка ж.
мн. Ирачанки
3. ирачки прид.
ирачкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК