а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Ерменија

Вид збор: Име
држава на Кавказ
Англиски: Armenia
Употреба: Географија
Изведенки
1. Ерменец м.
мн. Ерменци
2. Ерменка ж.
мн. Ерменки
3. ерменски прид.
ерменскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи