а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Европа

Вид збор: Име
Ранг: 637
Еден од седумте светски континенти.
Англиски: Europe Албански: Evropë
Употреба: Географија