а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Дуовден

Вид збор: Име
Ранг: 33409
Христијански празник што се слави на педесеттиот ден по Велигден.
Англиски: Pentecost
Употреба: Црковен термин
Изведенки
дуовденски прид.
дуовденскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК