а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Дрезден

Вид збор: Име
Ранг: 56007
Град во СР Германија.
Англиски: Dresden
Употреба: Географија
Изведенки
дрезденски прид.
дрезденскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК