а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ДНК

Вид збор: Скратеница
Ранг: 23899
дезоксирибонуклеинска киселина
Англиски: DNA
Употреба: Биологија
Примери:
Научниците одамна знаат дека ДНК влијае врз тоа колку консумираме кафе.
ДНК тестовите покриваат широк спектар на генетска примена во здравството.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК