а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Гестапо

Вид збор: Име
Ранг: 22339
Име на тајната полиција во времето на владеењето на Хитлер.
Англиски: Gestapo Германски: Gestapo
Употреба: Историја
FlexiMac
 менување на македонски глаголи