а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Виница

Вид збор: Име
Ранг: 24014
Град во Македонија.
Англиски: Vinica
Употреба: Географија
Изведенки
1. виничанец м.
мн. виничани
2. виничанка ж.
мн. виничанки
3. винички прид.
виничкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК