а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Брегалница

Вид збор: Име
Ранг: 12422
Река во источна Македонија.
Англиски: Bregalnica Албански: Bregallnica
Употреба: Географија
Изведенки
брегалнички прид.
брегалничкиот
Пример: брегалнички регион
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК