а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Богојавление

Вид збор: Име
Ранг: 31323
Црковен празник што се слави на 19 јануари.
Употреба: Црковен термин