а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Бангкок

Вид збор: Име
Ранг: 55742
Главен град на Тајланд.
Англиски: Bangkok
Употреба: Географија
Изведенки
1. бангкокчанец м.
мн. банкгкокчани
2. бангкокчанка ж.
мн. бангкокчанки
3. бангкокшки прид.
бангкокшкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК