а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Балкан

(едн.) Балканот
Вид збор: Име
Ранг: 1668
Балкански Полуостров
Англиски: Balkan Албански: Gadishulli Ballkanik
Употреба: Географија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК