а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Аргентина

Вид збор: Име
Ранг: 9446
држава во Јужна Америка
Англиски: Argentina
Употреба: Геологија
Изведенки
1. Аргентинец м.
мн. Аргентинци
2. Аргентинка ж.
мн. Аргентинки
3. аргентински прид.
аргентинскиот
Пример: аргентинска пампа