а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Антихрист

Вид збор: Именка, машки род
Според христијанската религија, противник на Христос кој ќе се појави на Земјата пред Судниот ден.
Англиски: Antichrist
Употреба: Религија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи