а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Австралија

Вид збор: Име
Ранг: 4531
петтиот континент
Англиски: Australia
Употреба: Географија
Примери:
Комонвелтот на Австралија е држава која се простира на австралискиот континент и на неколку околни острови.
Изведенки
1. Австралиец м.
мн. Австралијци
жител на Австралија
2. Австралијка ж.
мн. Австралијки
жителка на Австралија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи