а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Јордан

Вид збор: Име
Држава и река во Азија.
Англиски: Jordan
Употреба: Географија
Изведенки
1. Јорданец м.
мн. Јорданци
2. Јорданка ж.
мн. Јорданки
3. јордански прид.
јорданскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи