а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Ѓуптин

мн. Ѓупци
Вид збор: Именка, машки род
Ром, Циганин
Англиски: gipsy
Употреба: Груб збор
Изведенки
Ѓупка ж.
мн. Ѓупки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи