ќебапчилница

мн. ќебапчилници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 34761
Угостителски објект каде што се подготвуваат ќебапи, ќебапчиња.
Англиски: barbecue restaurant Албански: qebaptore
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи