шушумига

мн. шушумиги
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 40116
приглуп, затворен, срамежлив човек
Англиски: jerk
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК