хипноза

хипнозата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 10632
1. Ментална состојба поттикната со хипнотичка индукција или сугестија.
Англиски: hypnosis Албански: hipnozë
2. Силно влијание што го врши некој врз некого.
Англиски: hypnosis Албански: hipnozë
FlexiMac
 менување на македонски глаголи