сутлијач

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 45369
Засладено јадење приготвено со млеко и ориз.
Англиски: rice pudding Турски: sütlaç Албански: tëmbëloriz, sutliaç
Употреба: Гастрономија
Изведенки
сутлијаш м.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи