сливовица

(едн.) сливовицата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 46917
сливова ракија
Англиски: plum brandy Албански: raki kumbulle, slivovicë
Употреба: Гастрономија
Примери:
извозна сливовица
Едно шише сливовица.