себечки

Вид збор: Прилог
За себе, за своја душа.
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Го прави како за себечки.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК