себељубие

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 56446
себељубје
Англиски: egotism
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК