себељубивост

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 51923
себељубив
Англиски: egotism
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК